Globetrotter
Pentru a posta si citi mesaje pe acest forum,trebuie sa va inregistrati.Va multumim pentru intelegere si va uram:Bine ati venit!

Globetrotter
Pentru a posta si citi mesaje pe acest forum,trebuie sa va inregistrati.Va multumim pentru intelegere si va uram:Bine ati venit!

Globetrotter
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Globetrotter

Forumul Soferilor Profesionisti
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  
.La inregistrarea pe forum utilizatorii sunt obligati sa isi completeze la profil varsta si localitatea de resedinta (necompletarea acestor date atrage ban pentru minim 2 saptamani) De asemenea :scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane sau prescurtari, inclusiv pe chat,atrage dupa sine banarea imediata.


Adresa de mail a ASPR este a.aspr@yahoo.com

 

 Ce spun soferii despre anumite firme de transport

In jos 
AutorMesaj
Costy
Admin
Admin
Costy


Mesaje : 409
Data de inscriere : 26/05/2013
Varsta : 56
Localizare : Moreni

Ce spun soferii despre anumite firme de transport Empty
MesajSubiect: Ce spun soferii despre anumite firme de transport   Ce spun soferii despre anumite firme de transport EmptyLun Mar 16, 2015 8:19 am

''Aquila-Ploiesti. mi-au oprit banii pentru motorina. nu am avut busoane fortate, eu n-am luat. le-am stat la dispozitie o luna pentru a demonstra nevinovatia, dar erau interesati sa-mi opreasca banii. sunt foarte multi colegi patiti. unii s-au judecat cu ei. cei vechi in firma pare sa nu aibe probleme. angajeaza mereu de ani intregi. s-au perindat la soferi...
Porto trans din Girona , Spania...opreste bani, si la urma ca toti patroni cauta nod in papura mie miau oprit bani ca sau rupt cv centuri find ca am asigurat marfa
HAULWEST TRANSPORT DONEGAL-IRL, dai in program la greu. Am luat £780 de la VOSA in UK amenda si avut cablu pus pe roti pt 45 ore. Firma a platit apoi a tras banii din salar. Te angajeaza cu 600 Euro pe sapt dar daca prim 300 esti norocos.
TANSEY TRANSPORT LTD in NAAS-IRL, Pauzele de 24 si 45 nu le faci niciodata. Contractu este pt 90 ore pt 2 sapt cu 1100 Euro, dar ajungi pana la 130-140 ore cu 806 Euro(banii sunt plat la timp dar nu pt 90 ore si nu 1100 euro). Esti adus din cursa din EU in IRL unde inloc sa faci pauza muncesti fara sa faci nici pauza de 9 ore. Politia (Garda) nu te opreste pt ca nu stiu sa citeasca diagrama sau cardu si se circula la greu. Este ceva foarte bine cunoscut in IRL si mai toate firmele pun soferii sa circule cu magnetu sau fara card. I0ti fac-dau ei foii de concediu. Am si acum o gramada de ele.
RASAS SRL, iregistrata la RESITA dar lucra de la BRANNAU-Austria. Angajarea e fictiva, nu esti iregistrat la fortele de munca. Salariu e de 1100 Euro pe luna, plat tarziu, mai putin sau deloc deoarece dupa cateva luni o inchide si deschide alta firma. Patronul e Sarb-Austriac. Au fost soferi noi care nau mai lucrat pe TIR si a fost dat pt 2-4 sapt cu altii pe cabina pt 100 Euro la sap.
Fasulo-Italia, cu birou de angajare la TM. Trimis soferi in IT la sediul lor unde odata ajuns alte conditii sunt decat cele spuse la TM. Vrei sa pleci i-ti platesti singur drumul inapoi asa cum lai platit sa ajungi la ei!!!
in suceava este o firma intercris trans face suceava germania are doua tga si trage tepe...e unul ce le stie pe toate,mie la 2 curse mia dat 400ron .cica esti incepator
SUNT DESTULE FII LINISTIT . UNA DIN ELE ESTE Q DOZ SIBIU . MAI MULTI COLEGI AM DAT IN JUDECATA SI AM CASTIGAT PROCESUL .NEAM RECAPATAT DREPTURILE
CARGO NEL cu sediul in Turda e una din sutele de firme care nu stie decat sa isi bata joc de soferi.patronu e Cornel Mateas iar concubina lui Cristina,stiu f bine sa traga mereu tepe la soferi.El lucreaza ca sofer la firma italiana Paganella iar masinile lui lucreaza la aceiasi firma din italia.acum cativa ani am lucrat la aceasta firma si din cauza sanatatii am stat in concediu medical aproape un an,iar cand am venit inapoi la lucru eram dator la el cu peste 1000eur,dar dumnealui nu mi-a platit o zi din concediul medical.Binenteles ca recalculand decontul i-am demonstrat ca el imi este dator cu aproximativ 600 eu plus banii pa concediul medical. Nici in aceasta zi nu am mai vazut niciun ban,chiar daca l-am dat si in judecata.....Asa ca feritiva fratilor de acest gunoi si de firma lui,iar daca il cunoasteti inseamna ca.-intrun fel sau altul'ati patit-o si voi.
SEVAL CARGO 2006 sediul Pitesti Arges!tapari!opresc de la salariu si diurna pana la garantie si motorina!te duc cu zaharelul pana ajungi sa ii crezi sau sa-i uiti!
Omsan Logistica Pitesti,te pune sa mergi cu greutate,trebuie sa ocolesti cintarul sau sa te intelegi,daca nu te intelegi si ei amenda i-ti opreste banii pe amenda din garantie,garantie.Aceasta garantie este oprita din din salariu,un fel de intelegere intre firma si angajat pina se ajunge la valoarea de 1800€.Nu stie nimeni cine se foloseste de acesti bani....poate Domnul Director Radulescu?Tot din garantie se opresc bani si pentru motorina si....cintar vama si......
Semiramis-Pitesti,Mustang Traco(la Iliutza)-Pantelimon-Ilfov,Roxiri Trans-Bragadiru-Ilfov - motivele sunt acelesi peste tot.Consumul de motorina,ba ca ai facut km in plus.Banii pe caiet.
firma Total traninng srl. din Bucuresti... Patron florin. Tepar.
Auto-Leasing - Suceava: Am lucrat o 45 de zile și nu am primit nimic. Directorul se numește Adrian... 2. Uragan -Piatra Neamț, Patron -Benone, un țepar și și un mincinos... 3 Hartl - a imputat la un șofer 700 lt motorină, fără nici un motiv... Deci atenție...
Sc Romgeta cu sediu în arad cea mai neserioasa firma lucrezi o lună şi după te da afară indisciplinar şi fără bani
Sc Vama Trans nici acolo nu plateste la timp da macar ti da si cand ti da iti da si i prima au DAF-URi si VOLVO fh 12 si fh 16 nou noute
Breen transport Irlanda se ascunde si sub numele de Darastransport din Bulgaria.Tepari la salar si conditii dizumane de munca
Fostul Giraud actual Geodis calberson....departamentale nationale cu consum de 32 la suta cu tonaj de 25 de tone.... Director Florin betiu cu sediu la ciorogarla.... Eu am plecat din 2009 nu mai stiu unde au exact sediu acum..
alex cris bar srl din podenii vechi... trag in austria la Vero Trans tepari... te pun sa mergi cu magnetu si cand vine vorba de banii ploua...
DVST INTERNATIONAL din belgia... are si in romania sediu... 10 camioane toate... iti da contract de munca dar nu esti inregistrat nicaieri... si la bani iar nu plateste... la inceput zice o suma si in ziua de salar zice ca sa razgandit...
pune colegule pe primul loc - lazar comp.
Scandinavia Spedition Express din Simian Jud Mehedinti.Ca nemultumire e faptul ca magnetul e la loc de cinste cand e vorba de interesul firmei iar cand e vorba de sofer esti ca si sclav.Toata ziua stres legat de consumuri de carburant si acuzatii de furt.Dumnezeu imi e martor ca nu am luat o calimara de motorina dar in ochii "sefului"am fost cel mai mare hot. As avea rugamintea ca dintre colegi sa ma lamureasca si pe mine careva daca e mult sau putin: Am plecat miercuri dimineata la 9.30 de la Basel iar vineri la ora 13.30 eram la Tg jiu in curte la vama.tin sa mentionez ca eram incarcat cu ajutoare umanitare(la vama imi era frica sa deschid usile la vagon sa nu cada marfa si sa omor pe careva),iar cap tractor am avut un Volvo euro 6
Sc.bana-n.srl lugoj nu plateste conform angajamentului initial
REAL COMEX din Sebes angajeaza soferi si ii trimite in danemaka pe comunitate .... teapa sigura la ei ... io am lucrat la ei am luat teapa de 4000 de euro iam dat in judecata si am castigat. patronu e unu gras TRIFOI IOAN il cheama
Tms global logistic din iasi administrator nelu nagler dumitru dispo tepari grija mare are o vrajeala nagler [ verhoek remorci ]
tabita tour (firma de autocare din Bistrița) Iti promite marea cu sarea,bani 1200-1400 eur/luna si in schimb te alearga de iti s-ar capacele,treci pe card pe diagrama si invers,scoti certificat de activitati si trebuie sa minti ca n-ai card-ul la tine ca nu lucrezi pe card,plus salariu care e minciuna si te plateste cu 150 euro/tronson,iar daca pleci de la ei nu mai vezi nici 1 leu.
Gheden Trans din Vaslui = TEPARI cu tot neamul lor din Buda,Vaslui
Atentie colegi! Am lucrat 21 de zile pe comunitate acum 2ani la firma Marconi impex srl Urziceni.Mau scos dator 92 mil lei dupa ce i am facut vre o 9000km de le am bagat bani in buzunat.Nu i am lovit masina fara pb pe comunitat am adus masina la garaj intacta.Avand omeni bine pusi in justitie ma castigat si acum i mi pune sechestru pe turizmul meu sa recupereze bani ca nu vor sa a mi faca oprire pe salariu .Aveti mare grija cu aceste firme .Sant o gramada colegi pagubiti de aceasta firma Scrieti va rog pe acest sait care ati mai avut pb.Va multumesc!
TITUS INTERNATIONAL - S.R.L adica Contrans DK sau Henrik Hansen (prin renumitul domn DORIN BERES ,care pentru o scurta re-amintire pt dvs. aduce soferi in DK fara sa i plateasca, trimitandu-i acasa dupa 2,3 saptamani sub diferite motive) si a schimbat parul lupul infiintand o noua societate si anume TITUS INTERNATIONAL - S.R.L. satul Cidreag, comuna Porumbești județul Satu Mare - sediul social: satul Cidreag, Str. Principală nr. 19comuna Porumbești; domeniul principal de activitate: grupa CAEN 494 ,transporturi rutiere de mărfuri și servicii de mutare; pentru a ,,racola ,, noi soferi , evitand sa mai lucreze pe vechile denumiri CONTRANS sau HENRIK HANSEN datorita plangerilor aparute la adresa lor, pe internet si in presa,din dorinta de a sterge definitiv urmele de murdarie ,sub acest nou brand TITUS INTERNATIONALDeci in anul in care vine 2015,evitati pentru angajare/sau transport marfa numele de CONTRANS, HENRIK HANSEN ,TITUS INTERNATIONAL , SAU DORIN BERES riscand sa pierdeti bani de drum pana in DK si sa lucrati de pomana,sau in urma contractelor realizate cu ei , sa va dea tzeapa, asa cum a dat si firmei Denmark Transport,care au fost pagubiti de sute de miii de euro, in urma colaborari in transport containere pt CONTRANS si DORIN BERESNu-mi mai place · Ţie, lui Vali Ionut Iatan şi altor 2 vă place asta.Florin Stanciu Buna informatia... dr bune colegul9 minute · Îmi placeMilea Dorinel BRAVO COLEGU ,FRATILOR CARE AFLATI TREBURI MURDARE FACUTE DE DIFERITI NENOROCITI DINASTIA FITI DRAGUTI SI ANUNTATI IMEDIAT ,DRUMURI BUNE.
schnell trans lkw bacau, patron jegul de grosu liviu ,au garaj la furt langa nurenberg teapa maxima grija mare sunt camioane cu remorca si cauta si incepatori trans container tip pod
teapa trasa de Altesse Store House srl din Pitesti.totul bine cat am muncit la ei.cand am plecat,mi-au tras paiul prin gura cu 700euro.precizez ca masina am predat-o in stare perfecta,fara lipsuri la motorina sau alte chestii.
Dumagas...te obliga sa mergi cu cenzurat iar daca esti amendat tu platesti amenda
Salutare colegii...aveti grija cu firma ROMIMTRA FREIGHT SRL din Deva..firma e numai dupa teapa.Te vrajesc ca iti dau salariu de 1600€ dar cand vine vorba de bani iti baga carucioare lipsa,iti zice ca daca vrei sa recuperezi bani sa furi si tu de la alte firme(gandire de om nebun)iti opreste bani de amenzi,cauta tot felul de motive numai sa iti traga bani.Am avut probleme cu 1 usa de la remorca,care trebuia schimbata si a zis ca ne opreste 1200 € pentru ca ea nu vrea sa isi foloseasca asigurarea,de ce sa plateasca ea mai mult apoi asigurarea,mai bine ne opreste noua.Daca din greseala se rastoarna un cariucior cu flori in remorca,500€ din salar
Sus In jos
https://globetrotter-ro.forumgratuit.ro
 
Ce spun soferii despre anumite firme de transport
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Soferii Aquila nemultumiti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Globetrotter  :: Forum de suport tehnic si legislativ :: Ce se stie despre Firmele de Transport-
Mergi direct la: